Party server věnovaný nejen taneční hudbě. Fotky z parties, partylist, diskusní fóra. Techno, house, drumm n basse, jungle, trance

ORION HALL - TAK JAK BYLO?

Málokdy se stane, aby na nějakou party panovala všeobecná shoda názorů, spíš je to obráceně. A co když dokonce je party natolik kontroverzní, jako byla poslední Orionka s The Prodigy? [fórum]

Lazzna: The Prodigy - staří ale dobří
Orion Hall končí, už nic lepšího nebude! Ne teď vážně: Bez nadsázky se dalo o vystoupení Prodigy mluvit jako o nejočekávanější události v posledních letech. A výsledek? Vynikající show, ač už nejsou nejmladší a náročný život je jistě za ta léta poznamenal, předvedli na pódiu divočinu, jak se sluší, za což také byli diváky patřičně odměněni. Takže toto byl vrchol Orionů, uvidíme co bude dál. Máte nějaký typ?

Elm: Od dvou hodin celkem nuda
Po čtyřech letech jsem se opět dostal na Orion hall a musím říct, že moje pocity byly přece jenom trochu smíšené. Hrozná fronta u akreditací, díky nečekané změně line-upu jsem bohužel neslyšel Nihilisty, ale můj oblíbený Philip TBC mi to vynahradil. Vystoupení Prodigy bylo naprosto úžasné - dvě hodiny jsem skákal a to už je co říct. :) Po skončení koncertu začali odcházet lidé a nikdo z DJs mně moc neoslovil. Prostě se nějak vytratil náboj - hodně návštěvníků přislo na Prodigy a techno je nezajímalo. Nebýt vynikajícího koncertu, tak bych řekl, že podprůměrná party.

Floatman: Nezahlídnul jsem člověka, co by se na Prodigy nebavil
Skupina the Prodigy přilákala spoustu lidí, kteří by za jiných okolností na Orion ani nevkročili. Bylo to poznat zejména díky tomu, jak se při jejich vystoupení pavilon naplnil a po skončení opět „vyprázdnil“. Celé jejich vystoupení bylo doprovázeno strhující atmosférou a nezahlídnul jsem v celém pavilonu člověka, co by se nebavil. Z ostatních se mně nejvíce líbil Advent. Zvuk byl tentokrát velmi kvalitní, ale občas až nepříjemně silný. Jediný zápor této akce byla asi zima.

Boyda: Orion Hall - kulturní ikona Brna.
Odražení se ode dna a nasazení vysoké laťky, zdá se, vyšlo a z mého pohledu ze 3/4 zaplněný Z pavilon svědčí o tom, že to byla party úspěšná. Jen mě mrzí, že po bombastickém vystoupení Prodigy, plném jak starších provařených pecek tak několika kousků z nového alba, se pavilon snad zpola vylidnil a atmosféra citelně klesala. Uvidíme jak si UM povede v budoucnu a na koho se můžeme těšit příště.

ian: The Prodigy na Orionce – to se počítá
Že slovo festival nebylo v souvislosti s OH anoncováno náhodou, ukázala skladba publika, které bylo hodně „netaneční“ a zahrnovalo vše od rodičů s dětmi, přes pankáče po odžínované máničky. Co bude s Orionkou dál? To asi ukáže až další díl, osobně si myslím, že spojení víceméně rockové koncerty + DJ sety sem tam zaskřípalo. United Music dovezli na Orionku The Prodigy - to se počítá a pro mě vlastně nějakou debatu o plusech a mínusech akce vylučuje.

Flicky: Tak dobrou show už jsem dlouho neviděl
Na Prodigy jsem se hodně těšil a nakonec určitě nezklamali. Tak dobrou show už jsem dlouho neviděl. A nedalo se na ně jinak než skákat s rukama nad hlavou, což jsem jako většina lidí taky většinu času dělal. :) Jen škoda, že hráli něco málo přes hodinu.

Tee: Stará Orionka je pryč
Po půlhodinovém čekání na akreditaci mě přivítala ztichlá polozaplněná hala čekající na hlavní hvězdu. Prodigy zahráli krátce, avšak se spoustou starých válů. Ti, co překousli tlačenici, stáli v místech, kde byla dobrá akustika. Po Prodigy se to zvrhlo v klasickou technoparty s oldshoolovými deskami strojově přesného Kennedyho a moderního techna plného technických chyb v podání Luccy. Akce měla hluchá místa, avšak lépe skloubit koncert a technoparty snad ani nešlo. Bohatě by však stačilo jen to druhé.

Ozzby: The Prodigy jsem si užil výborně
The Prodigy jsem si užil výborně. První tři skladby vepředu před barierama za foťákem a poté z balkonu, kde jsem byl ohromen obrovským rozjásaným kotlem. Mrzelo mě, že koncert trval jen něco málo přes hodinu a neuskutčnili se tak plánované dvě hodinky dle line - upu. Po The Prodigy se hala vyprázdnila na cca polovinu lidi, což se ale dalo očekávat, a na své si přišli tanečníci.

Josef: Konec dobrých Orionů?
Poslední Orion, který se mi líbil, byl minulý rok v únoru, kde zahrál Carl Cox. Po Orion hallu All Star sem doufal, že to byla poslední nepovedená Orionka, ale asi sem se spletl. Cožpak se organizátoři party dost nepoučili z party pořádané v pavilonu Z, kde se nadá vytvořit dobrý zvuk?! No hrůza! Spousta lidí, které byste na party vůbec nečekali. Pomalu aby se člověk bál na party chodit. I když při vstupu byli dvě důkladné prohlídky = nestačí jedna? Prodigy sice zahráli skvěle, ale na některých lidech bylo vidět, jak netrpělivě čekají na opravdovou party jak má být. Byl sem jedním z nich. :-) Nejvíce sem však čekal na Luccu, která byla jako vždy úžasná. Škoda jen, že takhle nebylo celou party. Tak snad příště. ;-)

Fiša: Celková dojem? 1!
Pokud bych měl známkovat, tak bych udělil tyto známky: zvuk (na to, že to bylo v „Zetku“): 1, The Prodigy: 1, ostatní interpreti: 2, celková dojem: 1. Velmi oceňuji změnu Orion Hall na festival a ještě takový start jako jsou The Prodigy - hudba mého mládí. :-)

Fly: Prodigy - i hodina je víc než dost…!
Ať si kdo chce co chce říká - Prodigy byl zážitek, kterým sem si odškrtl zážitek z mých náctiletých snů o rave culture a spáse světa hudbou…:) Dle neuvěřitelně strhující atmosféry, kdy pařili s rukama nad hlavou i poslední řady, se dá s jistotou mluvit o „hodině H všech dosavadních OH“. Nový koncept Orionu ale odpálil tuto party úplně jinam a lidi to zatím moc nepobrali. Pro ty, co chodili dřív na techno, tak to bylo asi trochu drahé, nově příchozí zas nezajímá techno… Já tomuto konceptu fandím, ale bude to stát ještě dost úsilí vytvořit v lidech pocit, že Orion Hall je událost elektronické hudby, na kterou se vyplatí našetřit. Vyzdvihl bych to „událost elektronické hudby“, což by asi ale nutně nemělo znamenat rovné temné techno beaty. Je čas jít dál a začátek byl dobrý základ!

PePe: Pravý UK masakr přímo pro brněnské technohlavy
Do Zetka jsem se dostal až když Philip TBC masíroval čekající dav příjemným breakbeatem, nervózní atmosféra mě brzo vtáhla do děje a nezbývalo než netrpělivě vyhlížet, kdy spadne opona za DJem a spustí se koncertní show. A pak to přišlo! Pravý UK masakr přímo pro brněnské technohlavy, nádherný koncert, profesionálně odvedená taškařice. Prodigy zřejmě chtěli, aby dav víc komunikoval, což se sice nepovedlo, ale les rukou nahoře nakonec svědčil o vynikajícím výkonu. Jak bylo? Ukrutně!

Orion Hall
13.05.2005 - BVV, pavilon Z, Brno
live: The Prodigy (UK), The Advent (UK), Moimir Papalescu and The Nihilists; Inigo Kennedy, Rumenige + Loktibrada, Lucca, KaiserSoze
www.orionhall.cz - web akce

Shop.rave.cz
Vstupenky na tuto akci jste si mohli zakoupit na Shop.rave.cz.
Zpět na index rave.cz
DESIGN: EVER   PHP, HTML, CSS: KAIX