Newsletter
Informace z první ruky na Váš e-mail

 
» NOVINKY    » AKCE    » SOUTĚŽE    » STAHUJ    » VSTUPENKY     » GALERIE     » ODKAZY      » HISTORIE     » SHOP    » FORUM     » PRESS    » KONTAKTY
 
   TOPNEWS    NEJČTENĚJŠÍ
 
Poslední důležité informace před Orion Hall Festivalem
Historicky první Orion Hall Festival proběhne již dnes, v pátek 13. května na brněnském výstavišti. Přípravy akce jsou v plném proudu, včera přiletěla první část kapely společně se sedmičleným produkčním týmem.

celý článek...
  1.   FINÁLNÍ VERZE LINE UPU ORION HALL FESTIVAL - THE PRODIGY
  2.   JAK BUDE VYPADAT T-MOBILE ARÉNA 7/5/2005
  3.   PAUL VAN DYK na MÁCHÁČI 2005!!!
  4.   Časový Line-Up Reflection + premiéra nového videoklipu Michaela Buriana
  5.   VSTUPENKY NA ARMIN VAN BUURENA ZA PŮVODNÍ CENU 340 KČ AŽ DO SOBOTY!!!
 
   SHOP
» Orion Hall Festival - The Prodigy
550 Kč + poplatek
» MÁCHÁČ 2005 - PAUL VAN DYK
435 Kč včetně poplatku
»

   ONLINERADIO


 

   POWEREDBY


 

   
 
   NOVINKY
SÓLOVÉ PROJEKTY BÝVALÝCH A SOUČASNÝCH ČLENŮ SKUPINY II
[10.5.2005 2:48:00] Do první časti tohoto článku se nám všichni členové Prodigy nevešli a tak pro Vás máme zajímavé pokračování.

KEITH FLINT

keith flintHyper aktivní šílenec s dynamitem v těle a láskou k rychlosti v duši, uragán, tanečník, modýlek, motokrosový závodník tím vším je Keith Flint vizuálně zřejmě nejvýraznější postavička The Prodigy. Jeho grimasy a taneční figury znáte dozajista všichni, z klipů se na Vás šklebí dokonale nalíčeným obličejem, vystupuje v nejvíce stylově ulítlých kostýmech, používá spoustu S/M artefaktů (rád ostny a vůbec ostré doplňky) předvádí nenapodobitelné krkolomné breakové kreace, spolu s bossem Liamem to táhnu v podstatě od vzniku kapely. Ve volných chvílích se prohání na crossové mašině na dráze, kterou si nechal postavit hned za humny, přesněji řečeno v bezprostřední blízkosti svého rodinného sídla, prostě oktanový závislák.

A kromě toho ještě sólista vlastního projektu, který doplňují kytarista Jim Davies, bubeníci! Kieran Pepper a Tony Howlett spolu s baskytaristou Robem obstarávají rytmiku. Jima Daviese a Kierana Peppera uvidíte spolu s The Prodigy v pátek 13.5. v hale Z na BVV v rámci jejich vystoupení na Orion Hall, s kapelou totiž absolvují většinu světových turné. Zdálo se Vám ve výčtu spolupracovníků Keitha ještě něco povědomého, ano máte pravdu Tony Howlett se pyšní stejným příjmením jako sám pan Prodigy, ale jste vedle, nejsou příbuzní.

Keith nebyl vždycky hudebníkem, u The Prodigy začínal v roce 1995 na postu tanečníka, karta se obrátila, když ve skladbách „Firestarter“ a „Breathe“ uchvátil mikrofon a vzal to setsakramentsky od podlahy, bez jeho nezaměnitelného vokálu by se Vám, jak říkají na Slovensku, nedělali po těle „zimomriavky“. Evidentní talent, vynikající přednes a spontánní energie pasovali Keitha na pozici zpěváka The Prodigy. V období hybernace kapely po albu „The Fat Of The Land“ se Keithy kromě prohánění koňských sil učil hře na kytaru. Od Keithova sólo projektu nečekejte muziku moc podobnou jeho domovské kapele, to ani omylem, je mnohem více punk a rock.

Debutovali v květnu 2003, limitovanou sérií jednostranného 10“ (mini) růžového vinylu „Asteroids“. Nejvýraznějším počinem projektu je zcela jistě remix skladby „mObscene“ Marilyn Mansona.

LIAM HOWLETT

liam howlettMistr Prodigy. Ano, on je tím skutečným zázračným dítětem, fenoménem, stojí za kompletní tvorbou kapely, která během realivně krátkého období dobila svět elektronické hudby, znají a milují ji tisíce lidí celé planety, vyprodávají největší světové haly, jsou ozdobou festivalů, každá jejich novinka je potěšením pro majitele obchodů s muzikou a netrpělivě očekávána davy fanoušků. Liam Howlett, geniální skladatel, producent a v neposlední řadě pozoruhodný DJ, každou další deskou The Prodigy povyšuje tzv. laptop kulturu o stupínek výš a tou poslední nasadil laťku hodně vysoko.

V osmdesátých letech se dvakrát účastnil soutěže v mixování hip hopu rozhlasové stanice Capital Radio, dvakrát proto, že se mu první páska nezdála dost dobrá, udělal a poslal další pod jiným jménem. Obsadil první a třetí místo. Je tedy evidentní, že Liamova hudební kariéra se odrazila od hip hopových základů, hrál dokonce v kapele Cut 2 Kill s níž vydal na značce Tam Tam Records singl „Listen To The Basstone“, kapela pak šla svou, zcela jinou cestou, bohužel bez dovolení nuestále používala Liamovo jméno, které bylo již tehdy zárukou dobrého prodeje desek.

DJ Liam Howlett do toho skočil rovnýma nohama, residenturou v klubu Barn, tam potkal Keitha a Leeroye.

Malý krůček zpět s obrovským významem pro spoustu zapálených hip hoperů, udělal Liam hip hop mixem na objednávku Mary Anne Hobbsove a její radio show Breezeblock. Set se stal senzací, obsahoval skladby géniů Run DMC, Public Enemy, Ultramagnetic MC´s, The Chemical Brothers, Jimi Hendrixe a The Beatles.

Další fenomenální DJ mix vydal Liam v únoru 1999 na domovské značce The Prodigy XL Recordings, u nás jej distribuovala zaniklá společnost Mute. Nepřehlédnutelné, luxusně balené Cdčko s titulem „Prodigy Present The Dirtchamber Sessions Volume One“ se prodávalo po tisících, tak jako ke všem aktivitám The Prodigy se i k tomuto projektu váže jedna zajímavost a sice zákaz použití legendární skladby „Sargeant Pepper“ The Beatles (konzervativci zatracení J) a tak je stěžejní skladbou mixu bomba „New York“ punkáčů Sex Pistols, kterou vlastně zpočátku John Lydon taky nechtěl uvolnit pro mix elektronické hudby, ale nakonec do toho šel a na 100% udělal dobrou věc, však si to sežeňte a poslechněte.

Hned po vydání mix alba dostal Liam řadu nabídek a tak léto strávil hraním po festivalech, kde se inspiroval pro nový materiál The Prodigy.

V roce 2000 úzce spolupracoval s další legendou britské nezávislé taneční scény Primal Scream. Podílel se také na sólovém projektu jednoho z členů The Prodigy, Maxima (více v jiné části tohoto seriálu). V rozhovoru pro časopis značky profesionálních mixážních pultů Mackie.com uvedl Liam dosud tajnou informaci, že vydal několik singlů pod různými pseudonymy. Takže sběratelé mají brouka v hlavě a detektivní pátrání může začít.

CUT TO KILL

Byli jak už jsem zmínil první kapelou ve které Liam krátce působil. Původně se jmenovali Original Vision, Liam u nich nastoupil jako druhý DJ, přičemž ten první si říkal DJ 4Tune a s Liamem jsou dodnes přátelé, Liam tehdy používal nick DJ Fame, což je současně jeho graffity tag (podpis).

V roce 1998 investoval Liam ze své docela plné kapsy uměleckého ředitele 4.000 Liber na nahrávání alba Cut To Kill, které jak jistě na základě výše uvedených informací tušíte, nikdy nevyšlo.

Krátce po rozchodu s Cut To Kill ochladla i Liamova vášeň pro hip hop, částečně také vinou určitých špatných zkušeností z hip hop parties. Zaujala jej nová vlna breakbeat a dance hudby. První lámané produkční pokusy na sebe nedaly dlouho čekat.

DJ SETY

Zněly třeba před koncertem Madonny ve světoznámé Brixton Academy nebo na legedární Resolution 2000. Spousta lidí kritizovala Liama kvůli malým změnám, respektive stále stejnému pořadí skladeb v setech. Ponejvíce zněly:

Rage Against The Machine - War Within A Breath (Epic)
Public Enemy - Welcome To The Terrordome (Def Jam)
Meat Beat Manifesto - Radio Babylon (Nothing)
Sona Fariq - Drop Da Bomb
Beastie Boys - Pow (Grand Royal)
The Chemical Brothers - Chemical Beats (Freestyle Dust)
Westbam - Alarmclock (Low Spirit)
Rasmus - Punk Shock (Bolshi)
Moby - Go (Rainforest Mix)
Cut La Roc - Freeze (Skint)
Ragga Twins - Mixed Truth
Blackalicious - Alphabet Aerobics
Noreaga - Superthug

The Chemical Brothers - (The Best Part Of) Breaking Up (Freestyle Dust)

Ptáte se proč zrovna na koncertě Madonny? Protože The Prodigy se upsali jejímu labelu Maverick, ale hlavně proto, že The Prodigy jsou jednou z Madonniných nejoblíbenějších kapel. Každopádně DJ set se moc nezdařil a Liam později litovat, špatného rozhodnutí. Vynahradil si to však dalšími hraními například na festivalu Homelands v Irsku, kde vystupoval po boku Orbital, Underworld a dalších.

Zřejmě nejúspěšnějším DJ počinem Liama Howletta je kultovní Breezeblock Mix a tady máte kompletní výčet skladeb ze kterých jej namíchal.

Breezeblock Mix

DYNAMIX II - Just Give The DJ A Break

THE BEATLES - Sargeant Pepper

HARDNOISE - Untitled

CHEMICAL BROTHERS - Chemical Beats

ULTRAMAGNETIC MC"S - Kool Keith Housing Things

LIGHTNIN" ROD feat. JALAL - Sport

LE PREGUNTA - Shangri La

ULTRAMAGNETIC MC"S - Give The Drummer Some

TIME ZONE - Wildstyle

BOMB THE BASS - Bug Powder Dust

GRANDMASTER FLASH & THE FURIOUS FIVE - Pump Me Up

THE CHARLATANS - How High

JIMI HENDRIX - Little Miss Lover

GHOST FACE KILLA - Daytona 500

THE PRODIGY - Poison

BABY RUTH - The Mexican

THE B-BOYS - Rock The House

CHEMICAL BROTHERS - (The Best Part Of) Breaking Up

WORD OF MOUTH - King Kut

RUN DMC - Peter Piper

RUEBEN WILSON - Got To Get Your Own

DJ MINK - Hey Can You Relate (Instrumental)

KLF - What Time Is Love

FRANKIE BONES - Funky Acid Makossa

FRANKIE BONES - Shafted Off

FRANKIE BONES - And The Break Goes Again

MEAT BEAT MANIFESTO - Radio Babylon

PUBLIC ENEMY - Rebel Without A Pause

HERBIE HANCOCK - Rokit

PRODIGY - Smack My Bitch Up

BEASTIE BOYS - It"s The New Style

THE 45 KING - The 900 Number

PROPELLERHEADS - Spybreak!

SEX PISTOLS - New York

MEDICINE - I"m Sick

D.S.T - The Home Of Hip Hop

BIZ MARKIE - Nobody Beats The Biz

BEASTIE BOYS - Time To Get Ill

BARRY WHITE - I"m Gonna Love You A Little Bit More Baby

PUBLIC ENEMY - Public Ememy No. 1

JB"S - Blow Your Head

T-LA-ROCK - Breakin Bells

LL COOL J - Get Down

DIGITAL UNDERGROUND - Humpty Dance

UPTOWN - Dope On Plastic

COLD CUT - Beats And Pieces

LONDON FUNK ALLSTARS - Sure Shot

WEST STREET MOB - Breakdance Electric Boogie

HIJACK - Doomsday Of Rap

RENEGADE SOUNDWAVE - Ozone Breakdown

THE BEGINNING OF THE END - Funky Nassau

JIMMY CASTOR BUNCH - It"s Just Begun

" Tenkrát jsem si to fakt užíval, jsem to prostě já, vychází z toho hudba která inspirovala tvorbu The Prodigy, nešlo o to prodat co nejvíc kopií, je to zkrátka muzika, která mi zní v hlavě, když píšu nové věci“ říká Liam Howlett.

Pro nadšence a sběratele ještě kompletní seznam skladeb (i u nás vydaného) mix alba Liama Howletta:

Dirtchamber Sessions Volume One

Intro Beats

RASMUS - Punk Shock

HARDNOISE - Untitled

CHEMICAL BROTHERS - Chemical Beats

ULTRAMAGNETIC MC"S - Kool Keith Housing Things

LIGHTNIN" ROD feat. JALAL - Sport

ULTRAMAGNETIC MC"S - Give The Drummer Some

TIME ZONE - Wildstyle

BOMB THE BASS - Bug Powder Dust

GRANDMASTER FLASH & THE FURIOUS FIVE - Pump Me Up

THE CHARLATANS - How High

PRODIGY - Poison

JANE"S ADDICTION - Been Caught Stealing

TIM DOG feat. KRS-ONE - I Get Wrecked

BABE RUTH - The Mexican

THE B-BOYS - Rock The House

CHEMICAL BROTHERS - (The Best Part Of) Breaking Up

WORD OF MOUTH - King Kut

DJ MINK - Hey Can You Relate (Instrumental)

KLF - What Time Is Love

FRANKIE BONES - Funky Acid Marossa

FRANKIE BONES - Shafted Off

FRANKIE BONES - And The Break Goes Again

MEAT BEAT MANIFESTO - Radio Babylon

HERBIE HANCOCK - Rokit

THE 45 KING - The 900 Number

PROPELLERHEADS - Spybreak!

BEASTIE BOYS - It"s The New Style

SEX PISTOLS - New York

FATBOY SLIM - Punk To Funk

MEDICINE - I"m Sick

D.S.T. - The Home Of Hip-Hop

JVC FORCE - Strong Island

PRIMAL SCREAM - Kowalski

BEASTIE BOYS - Time To Get Ill

BARRY WHITE - I"m Gonne Love You A Little More Baby

PUBLIC ENEMY - Public Enemy No. 1

JB"s - Blow Your Head

T-LA-ROCK - Breakin" Bells

LL COOL J - Get Down

DIGITAL UNDERGROUND - Humpty Dance

UPTOWN - Dope On Plastic

COLD CUT - Beats And Pieces

LONDON FUNK ALL-STARS - Sure Shot

WEST STREET MOB - Breakdance Electric Boogie

HIJACK - Doomsday Of Rap

RENEGADE SOUNDWAVE - Ozone Breakdown

THE BEGINNING OF THE END - Funky Nassau

THE JIMMY CASTOR BUNCH - It"s Just Begun

  zpět  

   INFOSITES

Orion Hall Info Site »


Mácháč Info Site »   SOUTĚŽ

Výherci soutěží Orion Hall Festival - The Prodigy

Dmitrij Malyšev, Jakub Valouch, Jana Chovancová, Marcela Lechnerová, Michal Polcer, Petr Gottvald, Petr Kováč, Petra Legátová, Richard Vlasák, Robert Spáčil, Veronika Gajdůšková

Výherci byli kontaktováni emailem a informováni o způsobu převzetí výher.
Blahopřejeme a děkujeme..
United Music
   ANKETA

Jak hodnotím party Reflection s Arminem?

Dokonalá noc
65,5%
Normální
7,02%
Nebavila mne
8,19%
Nebyl/a jsem.
19,3%

Co budu dělat o víkendu?

Orion Hall Festival!!!
70%
Zůstanu doma....
10,95%
Půjdu někam do klubu...
7,14%
Půjdu na zahrádku / do hospody...
11,9%