Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 16 zář 2024, 20:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 REPORT - live at Sziget festival, Maďarsko (14. srpna 2009) 
Autor Zpráva
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 bře 2008, 18:23
Příspěvky: 1117
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Je to ráno, jako každý jiný, když du do práce. Vstanu v šest, povinná hygiena a všechno kolem, ale místo obvyklý sváči si do báglu hodim vodku s džusem (o týhle dvojce bude ještě řeč) a razim si to ven. Času nemám moc, v 7:00 je sraz na nádraží, stíhám to tak akorát a ještě lupeny ošéfovat. Sotva vyrazim, ozve se Radek s tím, že sraz těžce nestíhá, zrovna vstal. Ok, to je sice komplikace, ale řešení se hned najde. Z Prahy nám odvoz obstará Radek svym autem až do Brna, kam dorazíme dřív než "náš" vlak a dál z Brna do Budapešti už budem pokračovat podle plánu vlakem... když do Maďarska, tak stylově :)

Tony a Míša sou na nádraží seznámeni se situací a chvíli po osmý hodině už všichni vyrážíme. Jen co z tý pražský díry vypadnem, načínáme v autě s Tonym první várku vodky s džusem (v tu chvíli se Míše štastně rozzářily oči, nádhera :)), Radek mezitim dohání ztrátu, i tak neni pořád jistý, jestli vlak v Brně vůbec stíháme. Zhruba v polovině cesty mi začíná docházet, že popijim nalačno (což se mi ještě stane osudnym) a pití mi tak velmi rychle začíná stoupat do hlavy. Načež sem v autě začal těžce teoretizovat o Liamovi a jeho tvorbě, kdy to zabalí, kdy přišel na zvuk IMD, no prostě klasický opilecký plky :) Cesta ale rychle ubíhala, Radek svý auto nešetřil a než sme se nadáli, byli sme v Brně. Jedna věc je ale dorazit do Brna a druhá je taky někam zaparkovat auto, a najít vůbec nádraží. Do příjezdu vlaku zbývalo tak 15 minut, ale nám se (což je pro mě doteď záhadou) podařilo všechno stihnout, koupit lupeny a ještě sme si dobrý 2 minutky počkaly na peronu na příjezd našeho vlaku, teď už i společně s Lukucem.
Ve vlaku nás už čekala Alexandra a byli sme komplet. Od Blavy sme měli navíc celé kupé pro sebe a zábava mohla začít. V tu dobu sem se taky bohužel pustil i do druhé várky vodky s džusem (stále nalačno...) a od této chvíle jsou moje vzpomínky až do příjezdu v Budapešti, těžce zamlžené :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

V Budapešti (nebo dřív?) se k nám připojili další dva našinci, jména si bohužel nepamatuju, každopádně čim více, tím lépe. Ve městě následovalo pár povinností (fotky, dostat se na místo) a po menší 'tour de Budapest' sme se tak po dvou hodinkách dostali před brány Sziget festivalu.
Mě se mezitim pročistila na čerstvym vzduchu hlava, ale veškerá chuť na alkohol mě už po zbytek cesty naprosto přešla... škoda :) Každopádně uvnitř areálu festivalu vládla fakt boží atmosféra. Přirovnal bych to k obrovskýmu kempu s muzikou všeho druhu, s lidma všeho druhu, všechno promíchany dohromady - stany, stage, lidi, tojky. Fakt boží. Naše parta se pak hned po příchodu snažila zbavit báglů v úschovně a já s Tonym pak rovnou k hlavní stagi. Tam už vyhrávali skotští Primal Scream. Hodně známý rockový uskupení, který kromě kytarovejch strun občas hrábne i do tanečnějších kreací. Na tuhle bandu sem se osobně dost těšil, ale bohužel mě nemálo zklamali. Na jejich obranu, měli během vystoupení úplně na hovno zvuk. O to víc starostí mi ale dělalo, jak bude zvuk znít při Prodigy. Ještě před Prodigy ale následovalo vystoupení australských Pendulum, který jsou taky nemalym diváckym tahákem a všude okolo to bylo znát. Tony se mi mezitim ztratil kdesi v davu, nemluvě o ostatních z party. "Dneska holt každej za sebe", řikám si. Pendulum hodili lidi fakt do varu, kolem mě se docela pařilo, ale mě tahle muzika, nemůžu si pomoct, prostě nechává chladnym. Nemluvě o tom, že potřebuju síly na hlavní hvězdy večera :) Po vystoupení Pendulum následovala ještě tak 45minutová pauza, během který se pro Prodigy připravovala stage. Dav během tý doby jen lehce prořídl, nicméně sem toho využil a dostal se ze zadních řad někam do 5tý řady od pódia. S každou minutou, která pak ubývala do vystoupení, dav za mnou nabýval gigantických rozměrů. Za zády sem vzápětí pak měl nejmíň 40 tisíc lidí a to vepředu už sakra pocítíte :) (V pátek, kdy sme tam byli, bylo prý v areálu až 70 tisíc lidí) V tu dobu se vepředu objevilo i několik prvních nadrátovanejch assholes, který se s okolim vážně nesrali. Dneska to bude tvrdý, o tom nebude pochyb.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Do gigu zbývá tak 15 minut, slunce už je nějákou dobu za horizontem a začiná být temný šero. Já se stále držim tak v pátý řadě, všude okolo, totálně napráskáno lidma, ani nemám místo se otočit, abych se rozhlídl. Pár minut před začátkem, přichází na scénu místní maskot letošního festivalu (podobou né daleko od smažky :)), aby všem zkrátil čekání. Na stagi začíná do mikráku řvát texty ze známejch pecek "Firestarter" a "Breathe" a publikum ho (k mýmu údivu) nadšeně odměňuje řevem. Když tam ale takhle šaškuje nějákých 5 minut, tak se karty obrací a pořadatelé ho "demonstrativně" odnáší pryč. Ze stage pak zmizí i poslední technici, vše je připraveno a to pravý peklo může začít.

Veškerá světla pohasnou a do nastálýho nadšení davu se ozve siréna oznamující příchod velikánů známých jako "The Prodigy". Do trochu nevýraznýho novýho intra přichází dvě známý tváře: Liam a kytarista Rob Holliday, společně s bubeníkem, každý se hned chopí vlastních nástrojů, všichni jsou skvěle přivítaní desetitisícovými davy. Ještě většího přivítání se dostane Maximovi a Keithovi, v tu chvíli už dav doslova šílí a já v kotli začínát tušit, že bude zle :) 'World's on Fire', tradičně první track, na kterej se nikdo neštětří. S tim se počítá, ale Maďarsko je Maďarsko a místní sou pěkný blázni. Povidám, můj desátej gig Prodigy, snad až na dvě vyjímky, sem se pokaždý octnul aspoň na čas v kotli, něco sem prostě už zažil, ale tohle byl fakt mazec. Tenhle kotel byl fakt nebezpečnej, bez prdele, v prvních řadách se ani neskákalo, natož tančilo, tam každej bojoval o život, aby se člověk vůbec udržel na nohách. Já osobně sem měl co dělat, abych nerozdrtil hlavu holčině před sebou, lokty do hlavy sem v tu chvíli přijímal už s naprostou samozřejmostí. Prostě peklo, peklo, peklo a to nepřestalo ani když track skončil. Jako kdyby se najednou všechny desetitisíce místních lidí rozhodly, že musí být v první řadě. No prostě sekec mazec a jakmile začal 'Breathe', druhý track v pořadí, tak sem komplet rezignoval a snažil se protlačit o něco víc dozadu... o pět řad dál nic, žádněj rozdíl, o deset, patnáct, pořád to samý... tohle šílenství prostě nemělo konce! Teprve takovejch dobrejch dvacet metrů od stage sem našel relativní klid. Ale stále pořádný maso. Lidi tam pořád pařili jak šílení, vlny, lokte. Ale aspoň sem se zbavil toho nepříjemnýho pocitu, že odsud nevyjdu živý :) Teprve v tenhle moment sem si pořídně začal užívat vystoupení. Tracklist se v posledních měsících prakticky nezměnil, takže sem už moc dobře věděl co bude následovat za tracky. 'Breathe dubstep', věc na kterou se nedá tančit, ani skákat, ale beaty sou tak mocný, že to trhá s celym vaši tělem. Následuje hit 'Omen', který má fantastickou odezvu publika, je vidět, že timhle trackem Prodigy zasáhli i "dnešní generaci mladých" a nejen je. Po Omenu přichází (pro mě už trochu vyčpělá) klasika 'Their Law', pak můj oblíbený Poison, který ke konci plynule přechází do "novinky" 'Jaws fillu'. Věc, do který Liam vysamploval klasickou melodii Johna Williamse z filmu "Čelisti", skvěle se nese v duchu Poisonu, na který navazuje a postupně se pak vrací společně s Poison beaty. Oproti předchozím vystoupením tentokrát trochu prodloužená verze, skvělý osvěžující jam, Liam se zase jednou vytáhl. Následuje velmi taneční věc 'Warrior's Dance", během který Maxim publikum vyzívá ke "kruhům", bohužel lidí je tolik, že na tuhle srandu prostě nebylo na Szigetu prakticky místo, takže se to povede jen málokde. Každopádně já se do jednoho takového "kruhu" připletl. S partou dalších lidí se chytáme v jednom takovém kruhu rukama kolem ramen a čekáme až padne beat. Pak každý proti sobě vyráží plnou parou, pohmoždit si žebra, totální chaos. Pěkně nebezpečná věc, tyhlety "kruhy" :) Po 'Warriors Dance' přichází velehit 'Firestarter'. Já už tradičně ho, narozdíl od ostatních, využívám k odpočinku, druhý dech chytnu až při 'Run With The Wolves', následujícím tracku. Naživo jak jinak nekutečná vypalovačka, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že i live na mě 'Warning', který nahradil, působil mnohem víc a líp. Po 'Voodoo People' pak přišla 5ti minutová pauza, Liam a spol. se šli nadýchat čerstvýho kyslíku, já čekal až přijde věc naživo pro mě naprosto nová - 'Omen Reprise' Tahle pecka na vás prostě dýchne tou pravou "space" atmosférou... funguje to tak na albu, funguje to tak i naživo, kde tomu ještě pomáhaj naprosto skvělý světla. Track postupně přechází do live verze 'Invaders Must Die', kde Liam přidal ještě nejáký beaty navíc a celý track mi naživo vizní pak o něco víc do breaků. Na to, jak mi na albu do dneška tenhle track nic extra neřiká, tak naživo funguje skvěle. Dalšim v pořadí je track 'Diesel Power", další z mých oblíbených, i když mi moc nevyhovuje, jakym stylem pak přechází do pecky 'Smack My Bitch Up', jako když mučíte počítač, dlouze a pomalu. Po tradiční vypalovačce 'Smack My Bitch Up' pak přichází věc neuvěřitelně překrutá, track 'Take Me To The Hospital'.. tahle věc má pro mě jedinou vadu.. a to je stupidní text, jinak nemá chybu. Agresivní temná elektronika, která se s ničim nesere a s uchcávacim breakdownem, to je přesně pro mě. Poslednim v pořadí je pak 'Out of Space'. Na závěr takový 'uklidňovací' track, osobně bych na konci radší viděl vypalovačky, do kterejch dáte svý poslední síly, jako byla svýho času 'Gabba', ale je to holt takový vděčný track, na který všichni znají text, což dalo najevo i maďarský obecenstvo. Vděční byli i Prodigy a jak už to bývá zvykem, na závěr vyjádřili respekt všem zůsčastněným a lidi je z pódia vyprovodili bouřlivym jásotem a potleskem. Show skončila.

Po vystoupení sem na nic nečekal a zamířil si to rovnou pro věci do úschovny, kde sem počkal na ostatní, jak bylo původně domluveno. Společně sme pak odpočívali, debatovali a hodnotili, celou proběhlou noc. A protože jsou holky akční, tak je ještě napadlo, asi pro naše rozptýlení, ztratit jednu z našich vlajek. Ano přátelé, chybělo málo a přišli sme o jednu z nich. Ještě, že má Radek tak ostríží zrak a zahlédl ji naprostou náhodou v davu místních. Šance byla tak 1 : 70.000, že narazí zrovna na toho správnýho týpka. Inu svět je malý... :) Každopádně i přes tohle menší zpestření nám do odjezdu našeho vlaku zpátky do Brna, zbývalo ještě několik dlouhých hodin, takže sme se na chvíli usadili na jídlo a v klidu dál odpočívali.
Když se pak pomalu ale jistě blížil čas odjezdu, rozdělili sme se na dvě party, objednali si tága až na nádraží (přeci jen bylo na druhé straně města) a vyrazili. Druhá parta pak po příjezdu se smrtí v očích vyprávěla cosi o tom, že se podruhé narodili a maďarským taxikem, že už nikdy víc. ale naše cesta na vlak, proběhla v relativnim klidu :) Po měnší pauze na schodech nádraží sme pak nasedli do už připraveného vlaku a prochrápali většinu cesty až do Brna, kde se naše cesty začali opět dělit. Cesta autem do Prahy pak byla v naprostym klidu, bez žádných renonců, natož nějáký grupáče, ehm :)

Takže abych to vše shrnul, další Prodigy výprava, další mě nová země a opět nová experience. Chlast, ženy, zpěv, pachuť smrti, to vše jen s The Prodigy! :)

Repect to all, see ya in Prague

Adamicz


24 srp 2009, 21:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2008, 12:37
Příspěvky: 2231
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No musím říct velice dobrej report... jen dodám že to s tím kotlem je pravda ... tak jak záměrně chodím všude až do 3. řady aby se dalo skákat tak tady ve 3 řádě to byl opravdu boj o život (podařilo se :) ... přežil jsem)
co se týče Breathe DubStep tak je to věc na kterou se sice tančit ani skákat nějak nedá ale je to něco co se mi strašně líbí... hlavně od doby kdy jsem viděl Rock am Ring
no Omen tuším nepotřebuje komentář... momentálně asi nejznámější z nových věci pro "no fans"...
Their Law opravdu trochu zanikl...
Poison ... delší na začátku editlej trohu do dubstepu zajímavej... bohužel v tom největším kotli mi trochu zanikl Jaws v těch beatech, ktery do toho Liam přidal každopádně hodně zdařilé.
Warrior's Dance ... když Maxim začal s těmi kruhy tak jsem se jen trochu pootočil a naznal jsem že se to prostě nemůže ujmout :)
Firestarter je tradičně Keithova záležitost a patřičně si to užívá... v tu dobu už jsem měl docela krizi takže jsem si ho tolik neužil a šetřil síly na konec Firestarteru, a věc na kterou jsem čekal hodně ... Action link přecházející do Run With The Wolves ... to je pro mě poslední dobou hodně velká pecka bohužel nejvíc se mi líbí z Rock am Ring.. kdy Keith z najednou utne Little Action is all I need a přejde do prudkýho útoku na lidi se svým What You gonna fuckin' do?? HE? What You gonna ... RUN! to je uplně bomba... a v tu dobu v kotli naprostá brutalita

Přes Voodoo jsem opět trochu umíral pak naštěstí přišla očekávaná pauza.... tu jsem potřeboval jako sůl (nebo spíš jako něco k pití)

Po pauze věc na kterou jsem čekal nejvíc Omen Reprise přecházející do Invaders Must Die moje v poslední době nejposlouchanější živá věc od Prodigy ... tentokráte opravdu na živo... byl to pro mě přechod z pekla do 7. nebe :)
Následovala pařící skákací klasika (teda jesli se tomu dalo říkat skákání) ve formě Smack My Bitch Up
No a pak další krutost ve formě TMTTH ...vzhledem k tomu že jsem z posledních gigů nic moc neviděl ani neslyšel takže jsem si říkal že po tom skončí. Takže do tohoto tracku už jsem dal vše... no a následovalo k mému milému potěšení ještě uklidnění ve formě Out Of Space

Jinak Adamiczi... doufám, že příště se aspoň nasnídáš ;)

jo a Katka už je z nemocnice doma... sice má ještě furt sádru ale aspoň tak ...
Tak jsem jí řek že má do 28.11. zákaz jakýchkoliv nebezpečnějších činností než je chůze :)

_________________
I have no words... Fuckin death


24 srp 2009, 23:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Private First Class

Registrován: 25 srp 2008, 19:51
Příspěvky: 18
Příspěvek 
Tak čo sa týka toho pekla, od Szigetu som to úplne očakával. V roku 2006 to bolo cez The Prodigy ešte oveža, naoza oveža horšie. Do konca koncertu vtedy vydržali len dvaja kamaráti a ďalší štyria čo sme tam boli, sme proste v tom dave nevydržali a niekožkých z nás musela vytiahnuť ochranka. Čudujem sa, že tam vtedy nikto nezomrel. Ale ešte väčšiu smrť v očiach som mal pri predchádzajúcom interpretovi - Iggym Popovi. Drsnejšie pogo a viac rozjebaných a krvavých žudí som ešte nikde nevidel (vďaka bohu, že teraz boli predskokanmi Pendulum). Tento rok sme tam už išli po predchádzajúcich skúsenostiach len traja, ale vzhžadom na očakávanú drsnosť sa nám to zdalo byť celkom v pohode. Je síce pravda, že v prvom rade nám po pritlačení davom išli prasknúť rebrá a na skákanie sme mohli zabudnúť, ale bolo vežmi dobre :)


25 srp 2009, 01:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigadier General
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2008, 00:49
Příspěvky: 593
Bydliště: Příbram
Příspěvek 
respect to Adamicz za ten report, lip se to popsat neda :) slohova prace za 1* :) akorat jako cestinar ti musim vytknout jednu hrubku, ve slove "viznit" se pise "Y" "vyznit" :) :)

_________________
If you´ve got the poison, i have the fuckin remedy...


25 srp 2009, 09:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
General
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:56
Příspěvky: 1459
Bydliště: Levoča, SVK
Příspěvek 
Paráda, akorát mě překvapilo že jste se pakovali z kotle, to muselo být teda fakt peklo :)

_________________
The Prodigy are my Rhythm Of Life


25 srp 2009, 10:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2008, 12:37
Příspěvky: 2231
Bydliště: Brno
Příspěvek 
hh já ne :) to peklo jsem si zažít musel

_________________
I have no words... Fuckin death


25 srp 2009, 10:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 bře 2008, 18:23
Příspěvky: 1117
Bydliště: Praha
Příspěvek 
no možná sem nebyl zrovna v kondici, ale i tak to byl zatim nejhorší kotel co sem zažil

a na hrubky se Vám můžu visrat :)))


25 srp 2009, 11:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Brigadier General
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2008, 10:22
Příspěvky: 506
Bydliště: Olšany
Příspěvek 
škoda, že jsem neměl finance abych mohl jet s vámy. Doufám, že v praze ten kotel tak hroznej nebude!!

Edit by lukuc: vidím že s gramatikou je na štíru víc lidí :)


25 srp 2009, 16:39
Profil
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 25 srp 2008, 21:51
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Příspěvek 
milhauz píše:
Paráda, akorát mě překvapilo že jste se pakovali z kotle, to muselo být teda fakt peklo :)

bylo...
Jinak pekne pekne Adame...z tebe mel byt zurnalista:D


31 srp 2009, 14:40
Profil ICQ
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 bře 2008, 12:02
Příspěvky: 395
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
Report super, ale přesto jsem velice velice nespokojen. :D slibovali jste nějaký hezký (bulvární) foto a zatim nikde nic :D

_________________
Om Namah Narayana Om Namah Narayana Om Namah Narayana


01 zář 2009, 11:38
Profil ICQ
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 bře 2008, 18:23
Příspěvky: 1117
Bydliště: Praha
Příspěvek 
nalitej Adamicz ti nestačí? :)


01 zář 2009, 12:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 bře 2008, 12:02
Příspěvky: 395
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
Nalitej Adamicz je taky krásnej, ale... :D

_________________
Om Namah Narayana Om Namah Narayana Om Namah Narayana


02 zář 2009, 08:55
Profil ICQ
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 25 srp 2008, 21:51
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Příspěvek 
kdo sliboval bulvarni foto? nic poburujiciho se tam nedelo,takze zadny bulvarni fota nebudou... :D


02 zář 2009, 15:24
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz