Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 00:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Praha 1996 
Autor Zpráva
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2013, 09:26
Příspěvky: 135
Bydliště: Brno
Příspěvek Praha 1996
Druhý koncert Prodigy v ČR
2.11.1996 Výstaviště Praha, v rámci akce Ballentines Urban High


05 úno 2019, 23:33
Profil
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2013, 09:26
Příspěvky: 135
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Praha 1996
Můj osobní report:

V Praze na začátku listopadu vystoupí v rámci snowboardové exhibice kapely Slut, Plexis a Prodigy. Na koncert se dá jít zadarmo.
Tahle zpráva přišla rok poté, co Prodigy odehráli v ČR svůj první koncert (a já ho bohužel nenavštívil). Tentokrát jsem věděl, že si ho už nenechám ujít. V té době zrovna startovala v hitparádách novinka Breathe a všichni se těšili, že Prodigy vydají brzo svoje třetí album The Fat of the Land.
V sobotu 2.11. jsme s kamarády Pavlem a Petrem dorazili na Výstaviště. Ballentines Urban High akce začala ve 14:00. Před hlavní branou byla postavená velká sněhová rampa a hned vedle ní půlkruhové pódium. Okolo 15:30 začal hudební program. Nejdříve zahráli Slut, v 16:30 Plexis, potom 2 kola snowboard exhibice. Navrch hrála ještě jedna britská rock/punková kapela. Před devátou večer bylo finále exhibice. Na Výstavišti už bylo hodně lidí. Viděl jsem, že obsazovali i střechy místních budek, někdo dokonce lezl na sloupy. 99% lidí přišlo hlavně na Prodigy.
Ti začali až okolo půl desáté večer. Od pódia jsem byl poměrně daleko, nějakých 30 metrů. Nemohl jsem se jich dočkat. Uplynulý rok jsem neposlouchal téměř nic jiného, než jejich 2 alba a singly.
Ve tmě se začala valit mlha a scéna byla zbarvená do modra. Pak se odkryla hradba nástrojů a na pódium přišel konferenciér a ohlásil: „Band from uk…Prodigyyyy!!!“. A natěšený dav začal aplaudovat. A najednou, v košili a kravatě přikráčel nenuceně Liam. Konečně jsem ho viděl naživo. Pozdravil všechny a zahrál intro – zvuky džungle, tajemna. A pak začala skladba SMACK MY BITCH UP, kterou jsme neznali, ale byl to perfektní otvírák. Keith ve žlutém tričku a Maxim v sukni ihned po nástupu na prkna rozdováděli lidi ještě víc a začalo se skákat. Větší pařba ale přišla při VOODOO PEOPLE – lidi ocenili skladbu, kterou dobře znali, na pódiu se objevil i čtvrtý do party Leeroy a jelo se. Byl jsem hrozně šťastný, že je vidím a že s nima můžu společně zapařit. Stejně jako lidi okolo. Venku byla zima, měli jsme tlusté bundy, ale dost lidí je myslím brzo začalo odhazovat. Playlist – to byla jedna lepší skladba než druhá. POISON, FIRESTARTER, THEIR LAW. Zazněly i MINDFIELDS a FUNKY SHIT – ty jsem po vydání TFOTL identifikoval podle lyrics (Mindfields) a podivně uspořádaným beatům (Funky shit). A ke konci napálil Liam i NO GOOD. Na tu se strhla asi největší odezva. Vybavuju si, že jsem se držel vysokého pána přede mnou, aby mě dav nesmýkl, kam jsem nechtěl. A pak byl konec.
Šli jsme z Výstaviště s obrovským davem (stejně spokojených lidí), ze kterého se ještě kouřilo. Pak na vlak a domů do Hradce Králové. Můj první koncert Prodigy se vydařil a doufal jsem, že Prodigy ještě někdy do ČR přijedou.


05 úno 2019, 23:33
Profil
General
Uživatelský avatar

Registrován: 18 bře 2008, 21:55
Příspěvky: 1133
Bydliště: Třinec
Příspěvek Re: Praha 1996
Paráda, tak to mě se ani v 96 o Prodigy nezdálo, že bych je mohl vidět na živo. V té době jsem znal jen Firestarter a Breathe. Pak ještě nějaký výběr, kde bylo namíchané album MFTJG (jen pár skladeb) a singl Breathe a singl Firestarter. Fat of The Land jsem měl až v roce 1998. Takže já Smack slyšel poprvé až o dva roky později. Mimochodem nejlepší elektronická skladba všech dob a to si myslím, že bych tvrdil ikdybych nebyl fanouškem. Díky za report. Hezky mi plesá moje duše nad Tvým textem.

_________________
Prostě hudba,která je jednoduše nej.


08 úno 2019, 16:19
Profil
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2013, 09:26
Příspěvky: 135
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Praha 1996
Já zase závidím lidem, kteří zažili ten první koncert 1995 :)
Už proto, že tam hráli jednu z mých nejoblíbenějších, kterou jsem naživo nikdy nezažil - Break and Enter.


10 úno 2019, 20:47
Profil
General
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:56
Příspěvky: 1456
Bydliště: Levoča, SVK
Příspěvek Re: Praha 1996
Climbvibe, díky za super počteníčko. Jak říká Kufec, jen tiše závidím. Tracky jako Full Throttle, Fuel My Fire, Funky Shit... toho už se asi nedožijem. A na tom koncertu v r 95 určitě museli hrát ještě Rhythm Of Life. Ach jo :)

_________________
The Prodigy are my Rhythm Of Life


11 úno 2019, 07:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2013, 09:26
Příspěvky: 135
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Praha 1996
Není za co.
Hele, třeba Prodigy jednou udělají to, co se občas kapely dělají - vyrazí vzpomínkové turné :)
Takové "Experience tour", "Music for the jilted generation tour" nebo "The Fat of the land tour"
To by bylo úžasný.


11 úno 2019, 09:17
Profil
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2008, 12:37
Příspěvky: 2223
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Praha 1996
Super počtení, já v té době taky prodigy defakto neznal. A v případě prodigy ve "vzpomínkové" turné teda nevěřím :D i když Liam občas vytáhne něco ze záhrobí, je to spíš tak 1 track.

_________________
I have no words... Fuckin death


11 úno 2019, 13:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 dub 2012, 08:36
Příspěvky: 442
Příspěvek Re: Praha 1996
mě byli v roce 96 necelý tři roky a pak když zakrátko na to 97 vyšel klip na Breathe, kterej furt dávali na německym hudebnim kanálu VIVA, tak mě máma konejšila abych se nebála, že ten pán je ŠÁŠA. A tak všechno vzniklo :D


15 úno 2019, 19:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz